EKOPARK Piešťany – vhodné pre deti aj dospelých

Nájdete nás  na Bratislavskej 7110/151. Nachádza sa tu Funny park pre deti a ZOO. Prehliadka Zoo trvá cca. 2 hodiny. Jedna časť Zoo je kontaktná takže môžete zvieratká kŕmiť aj hladkať . Pri návšteve Funny parku viete s vašimi deťmi u nás stráviť celý deň.  https://ekoparkpiestany.sk/

Rozhľadňa na Marháte

Turistická rozhľadňa na vrchu Marhát bola vybudovaná v roku 2008. Rozhľadňa je vysoká 17 m a ponúka nezabudnuteľný výhľad na tri kraje – Trnavský, Nitriansky a Bratislavský.  Je prístupná z viacerých strán, od obce Hubina (Piešťany, Moravany), Bojná, Vozokany, Lipovník alebo Nitrianska Blatnica je značená náučným chodníkom od ktorej je vrchol vzdialený približne 5 km k rozhľadni vedie aj cyklotrasa.

Čachtický hrad

Hrad vznikol v prvej polovici 13-teho storočia.  Nachádza sa takmer až na úplnom okraji Malých Karpát. V 17. storočí sa hovorí, že to bolo sídlo aj známej grófky Alžbety Báthory.  Zrúcaniny Čachtického hradu tvoria dodnes dobre identifikovateľné budovy. Opevnenia si zachovali zvyšky štítkových renesančných atík, na hornom hrade sú fragmenty pôvodných omietok s maľbami. Na starších fotografiách môžete hrad vidieť s vežou, v súčasnosti stojí bohužiaľ už iba jeden jej múr. Z hradu je nádherný výhľad na okolité borovicové lesy.

Tematín

Hrad Tematín je zrúcanina hradu na západnom  Slovensku v pohorí Považský Inovec. Bol vybudovaný  v 13. storočí. V 18. storočí bol veľmi zničený. Zachovali sa obvodové murivá, konštrukcie, vstupná padacia brána do horného hradu a kamenná konzola na hlavnej veži. V okolí sa nachádzajú chránené Tematínske vrchy. Neďaleko sa nachádza Bezovec (lyžiarske stredisko).

Beckov

Hrad je národná kultúrna pamiatka, zrekonštruovaná zrúcanina na strmom vysokom brale. Pod hradom leží obec Beckov. Na hrade sa konajú rôzne podujatia, ako beckovské slávnosti, hradná zabíjačka, šarkaniáda a iné.

Topoľčiansky hrad

Čertová pec

Prechádzkou, neďaleko Piešťan môžete navštíviť malú krasovú jaskyňu Čertova pec, ktorá meria 27 metrov a je obojstranne priechodná. Zaujímavá lokalita je voľne prístupná. Dostanete sa tam po vyznačenom chodníku  pár minút od  motorestu na ceste medzi Piešťanmi a Radošinou.

Trenčiansky hrad

Park Miniatúr a hradov Podolie

Park miniatúr leží v obci Podolie. Nájdete tu 71 modelov slovenských hradov, zámkov, kostolov, chát a rozhľadní. Modely zachytávajú hrady z obdobia  300-500 rokov. Od roku 2003 môžete spoznávať  nádhernú architektúru majstra Rudolfa Kucmena, ktorý tieto modely vytvára. Modely sú vernými kópiami originálov.

Múzeum M. R. Štefánika

Múzeum bolo otvorené v roku 1990 v rodnom dome Milana Rastislava Štefánika v Košariskách. Pre návštevníkom bola otvorená od roku 2005 nová expozícia. Návštevníci priestoroch fary nájdu aj pôvodný nábytok, rodinné fotografie a umelecké predmety z celého sveta.

Rotunda Jurko

Rotunda svätého Juraja je rímskokatolícka kaplnka pri Nitrianskej Blatnice. Vznikla v období Veľkej Moravy v druhej polovici 9. storočia. Je to jedna z najstarších stavieb a patrí medzi najstarším pútnickým miestam na Slovensku. Pri rotunde sa slúži fundačná omša za početnej účasti veriacich pútnikov z celého Slovenska.

ZOO farma New Zealand – Modrová

http://www.zoo-farma.sk/

Kláštor Katarínka

Kláštor sv. Kataríny bol založený v roku 1618 na mieste prastarej gotickej kaplnky s cintonom ukrytej hlboko v malokarpatských lesoch, kde sa podľa legendy zjavovala sv. Katarína mladému grófovi a pustovníkovi Jánovi Apponyimu. Barokový kláštorný komplex bol postupne  zveľaďovaný a rozširovaný,  patril k najvýznamnejším pútnickým miestam. Katarínka bola miestom noviciátu františkánov a cieľom mnohých pútí pospolitého ľudu z ďalekého okolia.

Mohyla na bradle

Podjavorinské múzeum